Bús Balázs emlékeztetett, hogy korábbi polgármesteri ciklusa alatt épült ki Békásmegyeren a térfigyelő kamerarendszer, amellyel többek között az autólopásokat is sikerült jelentős mértékben visszaszorítani.
„Az elmúlt öt évben azonban a rendszer karbantartása elmaradt, sok már nem is működik, ezáltal a térfigyelő rendszer egyre kevésbé tudja betölteni azt a feladatát, hogy a bűnelkövetést visszatartsa, a bűncselekményeket detektálja, hogy azokra azonnal tudjon reagálni a közterület-felügyelet” – hangsúlyozta a Fidesz-KDNP III. kerületi polgármesterjelöltje, aki szerint nagyon összetett feladat lesz az áldatlan állapotok felszámolása.
A folyamatba be kell vonni a szociális szervezeteket, családsegítőket”