Hol van már a csőd rémképe? Ismét képes magas hozzáadott értékű termék gyártására a Dunaferr
Ez garancia arra, hogy a vasmű hosszú távon is hatékonyan működjön.
Magyar András meglepődött a felkérésen, de nem sokat vacillált, igent mondott.
Nyitókép: Magyar András Facebook-oldala
Dunaújvárosban az MSZP egykori városi elnökét, Magyar Andrást indítja polgármesterjelöltként a Fidesz-KDNP és a Jövő Új-Városáért Egyesület. A kormánypártok tehát egy valaha baloldali jelölttel próbálják visszaszerezni az „acélvárost”, míg az ellenzék a jelenlegi városvezetővel, a jobbikos Pintér Tamással vág neki az önkormányzati választásnak, aki azt mondja, „hivatalosan” még a Jobbik tagja, de a kapcsolat inkább csak névleges – írta a 24.hu.
Magyar a lapnak azt nyilatkozta, hogy
érti a politikai logikát a Fidesz döntése mögött.
„Az ellenzéki pártok összeálltak 2019-ben, és ez több településen meghozta a sikert számukra. Akkor megmutatkozott, hogy egyszerűen nincsen elég fideszes szavazó a városban”.
Magyar a bírálatokra úgy reagált, hogy „én vagyok az áruló, Németh Szilárd kisöccse, a Shrek, de engem ezek nem hatnak meg, ütésálló vagyok”. Majd hozzátette, „erre azt mondom, hogy Tamás szép, én meg okos vagyok. Szeretem ezt a csatazajt”.
Arra a kérdésre, hogy baloldali embernek tartja-e magát azt felelte, „nem szeretem már ezt, hogy valaki jobb- vagy baloldali. A kérdés az, hogy internacionalista vagy patrióta? A normalitás vagy az abnormalitás pártján van? Az, hogy mi baloldali ma már, és mi nem az, azt nehéz megmondani” – mutatott rá.
A beszélgetés során hangsúlyozta,
egykori pártja feloldódott a DK-ban, amelynek megalakulása óta az egyik fontos célja volt, hogy az MSZP-t bedarálja.
Magyar arról is beszélt, korábban is szimpatizált a Fidesz családpolitikájával, nemzetpolitikájával és a szakképzés fejlesztésével.
Az MSZP-nek megszűntek a válaszai, a Fidesznek viszont vannak. Nem mindig jók, de vannak”
– húzta alá.
A polgármesterjelölt szerint komoly kihívásokkal kell megküzdeni. „Itt a migráció kérdése: az MSZP borzalmas választ adott, azt állította, hogy nem gond, miközben a 21. század erről fog szólni, és Nyugat-Európa óriásit hibázott. A magyar kormány viszont hamar felismerte a problémát, és a falig elment.”
Az MSZP-ből való kilépése után Magyar egy darabig nem politizált, mint mondta, „jól esett távolabb kerülni ettől a közegtől”.
„Az elmúlt években én is változtam, nem ugyanazt gondolom már a világról, mint korábban.
Negyven felett már konzervatív gondolkodású lesz az ember”
– magyarázta a lapnak.
„Legyen rend, tegyük újra sikeressé a várost! Dunaújváros az elmúlt években megrekedt, bezárkózó erődváros lett, pedig nem válhat mártírvárossá.
Lehet álmodozni, hogy majd innen pályáznak Brüsszelbe, de ez nem így van. A pályázati pénzeket a kormány osztja”
– szögezte le Magyar András, aki azt is megüzente a jelenlegi városvezetésnek, hogy „felköthetik a gatyájukat, mert ugrálni fogok a fejükön, mert valódi ellenzékük leszek”.
Az összeállításban felidézték, hogy 2014-ben Magyar András és Pintér Tamás is elindult a parlamenti választáson, előbbi 29, utóbbi 25 százalékot kapott. Négy évvel később viszont Pintér már a szavazatok 43,5 százalékát begyűjtve győzött a körzetben, az MSZP pedig el sem indult, a DK jelöltjét támogatta, aki 10 százalékot szerzett.
Ezt is ajánljuk a témában
Ez garancia arra, hogy a vasmű hosszú távon is hatékonyan működjön.
Pintér Tamás a lapnak arról is beszélt, hogy „hivatalosan” még a Jobbik tagja, de az elmúlt öt évben nem volt teendője a pártban. „A Jobbikkal való kapcsolatom inkább csak névleges.
Eljelentéktelenedett számomra az országos politika, Dunaújvárosra koncentrálok, ez a feladatom”
– szögezte le.