A lap felidézte, hogy Molnár Gyula egykori MSZP-s polgármester asszisztálásával 2003-ban nyilvánították beépíthető területté az újbudai Hosszúréten a kerület egyik legnagyobb zöldterületét. A területet 2008-ban ingatlanmegosztással értékesítették, ekkor még mindig Molnár Gyula volt a polgármester,
a terület beépíthetőségét pedig akkor 50 százalékban határozták meg.
Emlékeztette, hogy az igazi kálvária 2005-ben kezdődött, amikor Madárhegyen megkezdték a zöldövezeti lakóingatlan-fejlesztést. A beruházó a jelenleg már a DK szííneiben politizáló Molnár Gyula vezette önkormányzat és a Futureal Ingatlanfejlesztő Kft. volt.