„belehalna”, ha nem lennénk az EU tagjai, és „belepusztult” 2018-ba.
„Nem akarom megélni, hogy ne legyünk része Európának szervezeti szinten. Hatalmas tény volt, amikor bekerültünk, és azt hittem, hamar lesz majd euró is. Szerintem nagy bűn, hogy nem lett, de majd talán egyszer. Amikor idefelé tartottam, pont arról hallgattam egy értekezést, hogy Kínának, meg bárkinek pont azért vagyunk fontosak, mert az Európai Unió tagjai vagyunk, szóval nem olyan egyszerű innen kikerülni. Ám bármit el tudok képzelni erről a társaságról” – mondta.
Hernádi elárulta, a 2018-as választás mély nyomokat hagyott benne. A számára vereséget hozó voksolást soha nem felejti. „Hihetetlen fájdalmakat hozott 2018. Nekem olyan szívfájdalmam volt, hogy belepusztultam. Emlékszem,