De arról, hogy erkölcsi válság is van, nem nagyon esik szó.
Fotó: Juszt László Facebook-oldala
„Az, hogy az Orbán-rezsim gazdasági-, kulturális-, politikai csődbe vitte az országot ma már vitathatatlan. De arról, hogy – bár a történések sora mutatja – erkölcsi válság is van, nem nagyon esik szó. Ne beszéljünk most a könyvtárnyi korrupciós ügyről, a gyermekek elleni bűncselekményekről. De beszéljünk arról, hogy mivel járultak ehhez hozzá a legmagasabb rangú hivatalnokok. Ha csak a két – hivatali idejét ki nem töltött köztársasági elnökre gondolunk, – van miről beszélni.
A kérdés adott: milyen oka van annak, hogy két embert életük végéig kényeztetünk? Mitől többek? Mitől jobbak ők? A Munka Törvénykönyv 78. § (1) bekezdése azt írja: »A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél (b. pont) olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.«
Kétség nélkül állíthatjuk, hogy ez fennáll mind Schmitt, mind Novák esetében.Mit mond a törvény a továbbiakban? 41. § (5) Nem jár végkielégítés a munkavállalónak, ha (b pont) »a felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartása.« Tehát egy átlagos munkavállaló nem tarthat igényt még végkielégítésre sem. Akkor ez a két munkavállaló – akik az országot is lejáratták – milyen alapon várja el, hogy életük végéig kényeztessük őket?”