Videóra vette a magyar rendőrség, hogy adjuk át adatainkat az online csalóknak, ha nem vigyázunk

2024. április 06. 09:13

A rendőrség szürreális jelenetsorral hívta fel a figyelmet az online bűncselekményekre.

2024. április 06. 09:13

A nyitókép illusztráció. Fotó: MTI/Donka Ferenc

A rendőrség pénteken szokatlan videóval hívta fel a figyelmet az online bűncselekményekre. A felvételen az látszik, amint a naiv emberek minden ingóságukat átadják a tolvajnak. A rendőrség szerint ahogy vigyázunk az értékeinkre, úgy kell vigyázni az online adatainkra is.

A felvételt itt tekintheti meg:

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 116 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Patika
2024. április 10. 16:13
Mindig pénzre megy ki a játék... Ezért jobb a kp.
csapláros
2024. április 07. 16:42
kizokkentido 2024. április 06. 10:45 ..."A lusta és képzetlen rendőrök tehetetlenek az on line bűnözőkkel szemben."... A lófaszt. Már a rendőrségnek is megalakult az online bűnözést felderítő részlege és a HAZAI indítású bűnözéssel szemben ahol könnyedén ellenőrizhetők a hívások és a számítógépes IP címek is elég sikeresen működnek, úgy, hogy a károsult ügyfelek pénze is megkerül. Ez előbb utóbb nemzetközi viszonylatokban is sikeres lesz, ha sikerül az ebbéli együttműködéseket kialakítani.
kizokkentido
2024. április 06. 10:45
A lusta és képzetlen rendőrök tehetetlenek az on line bűnözőkkel szemben.
csapláros
2024. április 06. 10:32
Mondjuk, a számos gyakorlatban megtörtént átverés dokumentarista bemutatása, eljátszása, többet ért volna, akár úgy is, amikor sikeres volt az áldozatnak kiszemeltnek a hárítása... olyan beszúrásokkal, hogy hoppá: én nem itt bankolok!, hoppá, és nem utaltam semmit!, hoppá, a bank nem így szokott azonosítani!, hoppá, közös számlánk van de a bank eddig mindig csakis a párommal volt hajlandó szóba állni!, hoppá, mi az, hogy kapcsolja (sic!) egy másik bank ügyintézőjét (egy irodaházban vagy egymás mellett dolgoznak???)!, stb. stb. hasonlóképpen a többi csalási módszernél is, pl. unokázós csalás, a különféle nem +36-tal kezdődő, és más furcsaságú telefonhívás, hivatalosnak tűnő értesítés e-mailen, csomagküldemény sms-e, miközben nem várok csomagot, tartozás olyan közmű szolgáltatónak, aki nem az enyém, stb. stb.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!