Zuglói korrupciós botrány: felfüggesztették Molnár Zsolt mentelmi jogát
A Mandiner összeszedte, mit lehet tudni a szocialista nagyhalakig érő büntetőügy részleteiről.
Kiderült, hogy a háznak Molnár az egyedüli tulajdonosa.
Nyitókép: Origo.hu
Ahogy korábban a Mandiner is megírta, a zuglói korrupciós botránnyal összefüggésben felfüggesztették Molnár Zsolt mentelmi jogát. A gyanú szerint a szocialista politikus több tízmillió forintnyi kenőpénzt fogadott el egy parkolási cég képviselőjétől.
Mint ismert, a zuglói ügyben azután kezdtek nyomozni, hogy Fuzik Zsolt, a helyi parkolási cég egyik befolyásos munkatársa – egy alku keretében – az ügyészségi nyomozók előtt részletesen beszámolt arról, hogy ki, mikor, milyen összegű korrupciós pénzt kapott a SIS Parking Kft. profitjából. A férfi vállalta a hazugságvizsgálatot is. Fuzik vallomása szerint a Fővárosi Önkormányzat kizárólagos tulajdonában álló Budapesti Közlekedési Zrt. évekkel ezelőtt közbeszerzési eljárást indított a telephelyei informatikai üzemeltetésére. A közbeszerzési eljárásra Fuzikék tettek ajánlatot. A szocialista Baja Ferenc ezek után Budapesten találkozott Fuzikkal, akinek jelentős befolyása volt az ajánlatot tevő gazdasági társaságban. Baja harmincmillió forintot kért azért, hogy ha nyer a pályázó kft., akkor ő szabad utat adjon a szerződésnek. Molnár Zsolt valahonnan értesült arról, hogy Baját lefizették, ezért a férfitól ő is kért negyvenmillió forintot, cserébe azt ígérte, ő sem fogja megtámadni a szerződéskötést.
Ezt is ajánljuk a témában
A Mandiner összeszedte, mit lehet tudni a szocialista nagyhalakig érő büntetőügy részleteiről.
Most az Origo számolt be róla, hogy egyik olvasójuk Zamárdiban látta kertészkedni Molnár Zsoltot, a környék egyik legjobb részén fekvő kertes villában. A lap rámutat, hogy a háznak Molnár az egyedüli tulajdonosa. A lap információi szerint a festői, balatoni villa eredetileg az MSZP-s képviselő édesapjának a nevére került 2013-ban, azonban ez csak egy trükk lehetett, hogy ne kelljen Molnár Zsoltnak a vagyonnyilatkozatában szerepeltetni az értékes ingatlant.
Erre a következtetésre utal az is, hogy már a megvásárlás pillanatában elidegenítési és terhelési tilalmat jegyeztek be a képviselő javára. Ez pedig azt jelenti, hogy már az első pillanattól ő volt az értékes nyaraló várományosa.
A portál ugyanakkor hozzáteszi, hogy Molnár Zsolt 2016-ban megörökölte az ingatlant, amelynek azóta egyedüli tulajdonosa, így kénytelen feltüntetni a vagyonnyilatkozatában is a házat. Az ingatlan, a tulajdoni lap szerint 119 négyzetméteres, 2 egész és 3 félszobából áll. Ehhez jönnek még a közös használatú helyiségek is.
Az Origo hangsúlyozza,
egy ilyen állapotban lévő, hasonló méretű ingatlan, akár 200 millió forintot is érhet a legnagyobb ingatlanos oldalak szerint.
A lap szerint a kérdés már csak az, hogy vajon miből és hogyan juthatott ehhez az ingatlanhoz a Molnár család, honnan volt ennyi pénze a 2013-as vásárláskor már 65 éves, nyugdíjas édesapjának, különösen, hogy a tulajdoni lap tanúsága szerint egyetlen fillér banki hitellel sem terhelt a ház. Vagyis Molnárék zsebből fizették ki a vételárat.