A Kutyapártot az különböztette meg a többi ilyen párttól, hogy ők nem hazudták magukat többnek, mint amik, nem állították magukról, hogy van kész programjuk és politikájuk. Enélkül viszont hosszú távon nem lehet folytatni, még nekik sem. Válságuk tanulsága, hogy addig nem lesz változás Magyarországon, amíg nem jön létre olyan mozgalom, amelynek politikai manifesztóját az utcai talpasoktól a vezetőségig minden tag érti és magáénak érzi, és amely nem végső megoldásként tekint a választásokra, hanem mint olyan alkalmakra, amikor a mozgalom felmutathatja politikai programját, és amely nem csak a választók felhatalmazását kéri, de cselekvésre is felszólítja a tömegeket.”