Egyenesen a 444 főszerkesztője reagált arra, hogy Magyar Péter elküldte őket a k*rva anyjukba
A Tisza Párt elnöke a szimpatizánsai és páttársai után a magyar sajtónak is nekiment, de nem tette zsebre, amit kapott.
A balos publicista szerint tisztázni kellene, jó-e, ha ugyanazok lépnek fel politikai döntéshozóként, cselekvőként, elemzőként és elszámoltatóként.
Az ellenzéki médiáról és a tüntetést szervező influenszerek szerepéről értekezett a HVG-ben megjelent publicisztikájában az általában igen kormánykritikus Parászka Boróka. Felütésként a Paritzán Magyar Péterrel készített interjúja kapcsán tett fel kérdéseket, például ezt:
„Arra a kérdésre, mit tud az interjúalany Novák kegyelmi döntésének hátteréről, Magyar Péter mélyen belenézett a kamerába, fenntartotta a feszültséget, kivárt, és aztán kivágta a rezet: semmit. Ma Magyarországon az erős politikai sajtó érzetéhez ez a tömör válasz is elég.”
A jelentős tömeget vonzó, de már Novák Katalin, Varga Judit és Balog Zoltán a kegyelmi ügy miatti lemondását követő demonstrációra kitérve így folytatta:
„Ugyanaz a magát médiaként definiáló platform, amelyik az eseményhez vezető hírek, tartalmak egy részét legyártotta, az eseményt meghirdette-megszervezte, majd Gulyás Márton személyében fel is lépett a rendezvényen, a következő lépésként kielemezte azokat a történéseket, amelyeket ő kezdeményezett.
Meghátterezte a saját akcióját, és kiállította a bizonyítványt: Jók voltunk!”
A szerző szerint a kör akkor zárult be, amikor a Partizán meghívta az ellenzéki politikusokat (Dobrev Klárát, Ungár Pétert és Donáth Annát), hogy elszámoltassa őket, miért nem voltak ott a rendezvényen, amelyet a szervezők (és a kérdező) pártpolitika-mentesként és semlegesként hirdettek meg. Kifejtette, szerinte nyilván nehéz szóvá tenni, hogy a „független sajtó egyes szereplői feláldozzák a média eszményét az adományra váltható nézettség oltárán. Nem foghat a macska egyszerre kint is, bent is egeret. Tiszteletre méltó, heroikus vállalkozás, hogy egyszemélyes intézmények alakulnak ki. De
tisztáznunk kellene, jó-e, ha ugyanazok lépnek fel politikai döntéshozóként, cselekvőként, elemzőként és elszámoltatóként.”
Végül az egyébként a kormányellenes sajtóért, s nem ellene aggódó Parászka Boróka kifakad:
„Megélhetési ellenzék van Magyarországon – ezt már sokszor hallottuk.
Azt még nem nagyon hallottuk, hogy létezik a kormány gravitációs mezején túl – az alkotóinak lehető legjobb szándéka ellenére – megélhetési média is. A politikai show-ból élnek.
Nemes szándékai szerint objektív, demokratikus tájékoztató, de valójában tényekből és hírből nyújt a legkevesebbet. Véleménypolitizálás mellé vélemény-újságírást párosít. Cirkusz mellé cirkuszt. És ezzel segít a hatalomnak elhitetni az emberekkel, hogy minden média ilyen.”
Nyitókép forrása: YouTube