Közben pedig saját magát leleplezve azt is elmondta, amit valójában gondol a saját világáról, mire van igazán szüksége: »(…) De sokszor eszembe jut, hogy a nagyszüleimnek a Rákosi-korszakban még tizenöt deka kenyérért kellett sorba állniuk. Egyelőre azért elég jó időket élünk, ezért sem vagyok befosva annyira attól, hogy mi lesz. Korlátlan mobilnet, a Wolt kihozza az ebédet, tele olyan dologgal az életünk, ami még tizenöt éve is elképzelhetetlen volt, ma pedig alap.«
Krúbi elárulta a titkot. Hiszen tulajdonképpen mi is kell több egy mai fiatalnak – tisztelet a kivételnek persze –, mint mobilinternet, házhoz érkező kaja és természetesen véget nem érő buli. Ha ez megvan, akkor minden oké, lehet fröcsögve üvöltözni, gőzt kiengedni, mocskos Fideszt kiabálni kórusban, mert az olyan jó. Nincs itt semmiféle forradalmi ideológia, komoly tervek és világmegváltó célok. Csak az anarchia, káosz és diszharmónia előidézése. Ezt akarja kihasználni Alinsky módszerének segítségével a baloldali, liberális mainstream. Az ellenzéki pártok egyelőre ezt a jelenséget nem tudják a maguk oldalára állítani, de az influenszertüntetésen jól látszott, hogy próbálkoznak vele. Jó lesz vigyázni, ezzel a jelenséggel foglalkoznia kell a jobboldalnak – gondolta magában Felhévizy, és miután leült kedvenc foteljába, felkapcsolta a frissen vásárolt olvasólámpáját, belelapozott Márai Boros könyvébe, hiszen a szerző maga írta a kötet alcímében, hogy tűnődéshez szükséges kellék.”
Nyitókép: Mandiner-grafika