Donald Tusk: A béke ideje lejárt Európában
„Az európai civilizáció jövője a tét” – jelentette ki a lengyel miniszterelnök.
Ránk nézve a legvalószínűbb katasztrófát Bill Gates monológja jelentheti, amely egy újabb pandémiát vizionál.
Nyitókép: Ludovic MARIN / AFP
***
„Európában pedig csak remélhetjük, hogy Emmanuel Macron ostoba nyilatkozata »nyelvbotlás«, amikor a NATO nevében hadat üzent Oroszországnak. Szerencsére Moszkva csak kínosan mosolygott a felkészületlenségből jelesre vizsgázó francia elnökön. Macron ugyanis megfeledkezett arról, hogy Oroszország – épp a nyugati szankciók miatt – az elmúlt két évben a háromszorosára növelte a hadiipari kapacitását, miközben a NATO európai fegyverkészletének jelentős részét ronccsá változtatták Ukrajnában.
Ezt is ajánljuk a témában
„Az európai civilizáció jövője a tét” – jelentette ki a lengyel miniszterelnök.
Vagyis nem kellene Európát odadobni az oroszoknak. Egyébként is a harmadik világháború, amely nukleáris összecsapássá szélesedne, nem fogható fel lehetséges jó üzletnek. Bár a részvényektől szabadulni kívánók – a luxusbunkerek »védelmében« – nyilvántartanak ilyen opciót. Ostobaság! Ez lenne az a háború, amely kirobban és el is lobban, mint a meggyújtott nyárfa vattaszerű virága.
Mi, egyszerű emberek más szempontból sem vagyunk biztonságban. Ránk nézve a legvalószínűbb katasztrófát Bill Gates monológja jelentheti, amely egy újabb pandémiát vizionál. A vírusok észrevétlen csaphatnak le ránk, a Covid–19-hez hasonlatosan, hogy aztán a WHO világjárványt hirdetve kényszerintézkedések tömegét zúdíthassa az emberiségre. Közben a részvénypiacon az oltóanyagokban látnának komoly lehetőséget azok, akik befektethető tőkét birtokolnak.
Bármi is legyen a fent jelzett részvényértékesítés hátterében, tény, hogy
a pénzemberek a világot fokozott izgalmi állapotban kívánják tartani.
A rend és nyugalom láthatóan untatja a dollármilliárdok fölött rendelkezőket.
Úgy gondolják, a konfliktusokkal teli világ könnyebben orientálható az általuk elképzelt stratégia irányába. A cél pedig egyszerű: legyünk csak annyian itt a bolygón, és konkrétan csak azok, akiket ők látni szeretnének maguk körül.
A társadalmi fejlődés általuk elképzelt »tökéletességében« már úgysem lesz értelme és értéke a részvényeknek. El lehet adni, égetni vagy papírsárkányt hajtogatni belőlük.
Szép, boldog jövő. Mi, részvényekkel nem rendelkezők felfogtuk, hogy min törik a fejüket. Emiatt izguljon a politika, ha izgalomban szeret létezni, a társadalmakat alkotó, valóban alkotásokat létrehozó embereknek viszont a nyugalom a »részvényük«. Ezek a képzeletbeli pakettek pedig nem eladók.
Életünk normális, élhető modelljét nincs okunk átalakítani, értékesíteni pedig egyáltalán nem kívánjuk.
A tőzsdei részvényeik miatt aggódóknak csak azt üzenhetjük, mi a készpénzben hiszünk, valamint a valóban előállított termékek cseréjében. Az idegeskedésre, a pénzzel rendelkezők megszállott magamutogatására nincs szükségünk. Ezt rövidesen be is bizonyítjuk, ha ők a tőzsdén kívül is »játszani« akarnak.”