Három ország szembeszállt az Európai Unióval: Orbán Viktor fontos szövetségeseket szerzett

A múlt heti uniós csúcs komoly eredményeket hozott Magyarországnak. A szuverenista erők már nincsenek egyedül az Európai Unióban.

A hat sebesült kórházba került, egyet pedig már hazaengedtek.

Késes támadás történt vasárnapra virradóra az észak-lengyelországi Gdansk egyik szórakozóhelye előtt, hatan megsebesültek, az ügyben egy magyar állampolgárt is őrizetbe vettek.
A 24 éves magyar állampolgár mellett egy 30 éves lengyel állampolgárt vettek őrizetbe – derült ki Magdalena Ciska, a gdanski rendőrkapitányság szóvivőjének tájékoztatásából.

A hat sebesült kórházba került, egyet pedig már hazaengedtek.
A gdanski magyar főkonzulátus az MTI-vel azt közölte, hogy a nyomozás és a gyanúsítottak kihallgatása folyamatban van, a rendőrség egyelőre nem kíván részletes információkat megosztani. A közlemény szerint a helyi hatóságok a főkonzulátus munkatársának kérdésére megerősítették: nem terrortámadásnak, hanem „szokványos gyilkossági kísérletnek” minősítik a történteket.
(MTI)
A nyitókép illusztráció. Fotó: Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images