Elszámolta magát a balliberális városvezetés: totálisan besült a régi jó kommunista trükk
Semmi sem fog már úgy alakulni, mint a régi szép időkben.
A szakértő szerint Budapesten belül vannak olyan zónák, ahol a sűrűséget növelni kellene, akár magassággal is.
Lánszki Regő, az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára a Magyar Nemzetnek beszélt arról, hogyan kéne fejleszteni Budapestet, a nagy port kavart rákosrendezői beruházással kapcsolatban kijelentette, sajnálja, hogy abban a fejlesztésben csak a toronyházak kérdése került szóba.
Ez akkora terület, hogy különböző sűrűséggel másfél-kettő, vagy akár két és fél millió négyzetméternyi beépítés megvalósul”
– jelentette ki.
A politikus kijelentette, „itt sem arról kell beszélni, hogy mi hány méteres, hanem hogy miként fog kinézni”. Lánszki Regő furcsának tartja, amikor egyes csoportok azzal riogatnak, hogy ezek az épületek a Hősök teréről is látszódni fognak.
Ha egy épület látszódik valahonnan, az önmagában nem baj, sőt éppen akkor lenne probléma, ha olyan épületek épülnének, amelyeket rejtegetni kell”
– tette hozzá.
Mint mondta, a magasházakról Budapesten nagyon régóta folyik a vita, már száz éve is terveztek ilyeneket és pontosan az előbb említettek alapján, itt nem az a lényeg, hogy valami milyen magas, hanem az, hogy milyen minőségű.
Budapestnek alapvető eleganciája és alapvető karaktere van, amelyet nem szabad megbontani”
– jegyezte meg, azonban úgy folytatta, amennyiben a Várról vagy a Gellért-hegyről végignézve Budapestnek jelenleg nincs kontúrja. Szavai szerint ez sok más város, többek között Párizs esetében is így volt, nem véletlen, hogy egy külön negyedet úgy alakítottak ki a francia fővárosban, hogy oda lehessen magasházakat építeni.
Ennek Budapesten is megvan a létjogosultsága, de nagyon pontosan meg kell határozni, hogy milyen távolságra lehetnek ezek az épületek a központtól, illetve milyen magasságban.
Sajnos erre nem a legjobb példa a már megépült Mol-torony, amely önmagában egy pillérként jelenik meg a tájképen. Ennél sokkal jobb városépítészeti lehetőségeink is vannak”
– fogalmazott az államtitkár.
Nyitókép: MTVA Bizományi/Róka László