Rétvári példaként elmondta, hogy az emelés után az állami fenntartású iskolákban a pályakezdő pedagógusok átlagbére 561 100 forint lett. A pedagógus I. fokozatban lévők 601 992 forintot, a pedagógus II. fokozatban lévők 679 135 forintot keresnek átlagban, az igazgatói illetmény pedig átlagosan 1 018 403 forint.
Az államtitkár felidézte: „a dollárbaloldal és a pedagógustagozatuknak szerződő szakszervezetek” az elmúlt másfél-két évben mindent megtettek annak érdekében, hogy megakadályozzák a pedagógus-béremelést. Az elmúlt 2 évben mondavacsinált okokkal akadályozták a pedagógusok béremelését úgy, hogy mindenféle álhíreket terjesztettek Magyarországról”.
Emlékeztetett arra is, hogy a baloldali kormány 2008-ban csökkentette a pedagógusok bérét.