Beszóltak Karácsony Gergelynek, aki „szappanos angolnamozgást végez”
Hivatalos: törvénytelenül működik a Fővárosi Közgyűlés.
Újabb gyanús utalásokat vizsgál a NAV.
A Magyar Nemzet kedden arról írt, hogy két év alatt, 2020. novembere és 2022. júliusa között a Lánchíd kivitelezését végző A-Híd Zrt. 1,4 milliárd forintot utalhatott a praxisától eltiltott jogász cégének, a Sunstrike Hungary Kft.-nek.
Ezt követően ebből az összegből továbbutaltak 900 millió forintot Vig Mór magánszámlájára, illetve ügyvédi letéti számlájára.
Az atv.hu értesülésére hivatkozva azt írta a lap, hogy a gyanú szerint a továbbutalások a Vig Mórhoz köthető számlákra jellemzően ugyanazokon a napokon történtek, mint amely napokon az A-HÍD Zrt.-től a pénzek a Sunstrike Kft.-hez érkeztek, az összegeket pedig rövid időn belül készpénzben felvették a számlákról.
A Magyar Nemzet arról írt, hogy a NAV azt is vizsgálja, hogy érkeztek-e utalások Vig Mór (aki az Amnesty International Magyarország igazgatójának, Vig Dávidnak a testvére) ügyvédi letéti számlájára azt követően, hogy az ügyvédet a Kúria jogerősen 2022. januárjában vesztegetés elkövetése miatt eltiltotta az ügyvédi hivatás gyakorlásától és ezt követően a Budapesti Ügyvédi Kamara törölte a kamarai nyilvántartásból.
Amennyiben ez valóban így történt, ez több kérdést is felvet. A lap ügyvédi forrása szerint egyrészt Vignek meg kellett volna szüntetnie a számláját, ha ezt nem tette, már nem járt el szabályosan.
Másrészt, az ügyvédi letéti számlára pontosan meghatározott célból érkeznek pénzek, amelyeket egy ideig ügyvédre bíznak, például ingatlanvásárlási ügyleteknél.
Amennyiben Vig esetében ez nem így történt, ráadásul az oda érkező összegeket a jogász öncélúan felvette, az súlyos bűncselekménynek, sikkasztásnak hívják.
Megjegyzendő, ha Vig Mór cégétől a magánszámlájára is indokolatlanul érkeztek az A-Híd pénzei, az is minősülhet sikkasztásnak.
A Magyar Nemzet cikkét ide kattintva tudják elolvasni.
***
Kapcsolódó vélemény
Borelltől Verhofstadtig mindenki üdvözölni fogja ezt a kiváló, kristálytiszta, átlátható és „európai” közbeszerzést.
Nyitókép: ATTILA KISBENEDEK / AFP