Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere közösségi oldalán köszöntötte a fővárosiakat és honfitársait. A videóban kiemelte, a világ, amelyben élünk, a „kizsákmányolásra” épül.
„A természet már fellázadt ez ellen, az emberek azonban nem. Ők ugyanis nem a kizsákmányolóikat gyűlölik, hanem sokszor egymást. Magyarország és a világ sok más helye ma gyűlöletben él. Gerjesztett indulatokkal feszülnek egymásnak olyan emberek, akik akár barátok is lehetnének. Budapest erejét az adja, hogy szembemegy ezzel a korszellemmel.”