Von der Leyen vészforgatókönyvet írt: így venné el a magyarok pénzét az utolsó centig

„Ha nem sikerül a Magyar Péter projekt, akkor legalább az Orbán-ellenességre” akarják fölhasználni ezt a választást – hangzott el a Mestertervben.

Ferencvárosban egész hetes programmal ünneplik a magyar kultúrát.

A magyar kultúra napjára számos kulturális intézmény készül változatos programokkal. Budapesten akadnak olyan kerületek és művelődési központok, ahol egész hetes eseménysorozattal várják a kikapcsolódni vágyókat.
Ferencvárosban többek között a Mester Galéria és a Ferencvárosi Művelődési Központ is készül programokkal a családoknak. Január 22-én, hétfőn pedig a Corvin, a Kálvin és a Nagyvárad téren található BKV csomópontokon

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én annak emlékére, hogy a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le Szatmárcsekén a Himnusz kéziratát.
Nyitókép illusztráció. Fotó: MTI/Máthé Zoltán