Kerítést épített, és teljesen világossá tette, hogy bármilyen problémák elől menekülnek is az emberek több ezer kilométerrel arrébb, nincs joguk ahhoz, hogy valaki más országában birtokháborítók legyenek, különösen, hogy számos olyan országon haladtak át, ahol már jóval azelőtt biztonságban lehettek volna, hogy Magyarországra érkeztek volna. Orbán Viktor tehát akkor helyesen cselekedett, és most is ezt teszi” – mondta.
A magyar családpolitikával kapcsolatban elmondta, habár nem ismeri annak minden részletét, de azt így is látja, hogy a magyar kormány egy születéspárti (natalista) pozíciót foglal el. „Ez egy nagyon jó dolog” – tette hozzá.
***