Az év vége előtt jelentős miniszteri hatáskör-átrendezésekre került sor, derül ki a péntek éjjel közzétett Magyar Közlönyből, amely 11 oldalon keresztül részletezi az egyes minisztériumok feladatait.
A kormányrendelet alapján életbe lépő változások alapvetően két tárca köré összpontosulnak: az egyik az újonnan felálló Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM), a másik pedig a kvázi reaktivált (2010 és 2018 között volt már ilyen tárca) Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), ami a jelenlegi Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) örököse, írja a változást kiszúró vg.hu.