Ez a most felszabadított pénzösszeg ugyanis az a forrásköteg, amellyel kapcsolatban a magyar kormány többek között a tanári hivatás vonzóbbá tételét, vagyis a bérek rendezését vállalta. Rendkívül pofátlan és durva kijelentést tett a Fidesz miniszterelnöke a minap, amikor az állami tévében úgy fogalmazott: majd, ha a pénz a »széfben van«, akkor eldönti a magyar parlament, hogy ebből mennyi menjen pedagógus béremelésre.
Hogy mi van, kedves Viktor? Hogy mit akar eldönteni a Te »133 bátor embered«?
Eddig azt állítottátok, hogy már másnap radikálisan megemelnétek a tanárok fizetését, csak hát az a csúnya Brüsszel, meg a világösszeesküvő, szőröstalpú, patás ellenzékiek ezt folyton megakadályozzák. Hát, hogy tudtok ilyen gerinctelenül hazudni? Elég a durva hazugságokból, fizessetek!
Orbán és kormánya arról bőszen megfeledkezik, hogy a vonatkozó operatív terv első verziójában – amit az Európai Bizottság először lazán visszadobott – még csak nem is szerepelt a tanárok béremelésére vonatkozó vállalás, azt konkrétan a szakmai szervezetek és az ellenzéki politikai erők lobbijának köszönhetően íratták bele a magyar kormánnyal. Vagyis még a szándékról is hazudnak. Ahogy a pedagógus-béremelés folyamatáról is, hiszen a teljes és tartós fizetésemelés nagyjából 6000-7000 milliárd forintba kerül, ebből az uniós támogatás közel 800 milliárd; vagyis
hiába mutogat a szuverenitását féltő narancshatalom az Unióra ebben az ügyben, valójában hosszútávon eleve neki kell állnia a költségeket.
A gond, ami miatt most is láthatóan elkezdtek húzódozni a beígért és vállalt fizetésemelés megadásától nem más, mint, hogy üres az államkassza és ami morzsa még van benne, azt is inkább saját »biznyákolásra« költik, nem pedig a köz javára. Azzal, hogy az uniós források hivatkozott része a szerdai döntéssel elérhetővé vált, megnyílt az út a kormány előtt, hogy saját döntése alapján megkezdje a béremelés előfinanszírozását és az erről benyújtott számlákat – az EB döntése alapján – immár bizonyosan ki fogják nekik fizetni. Sunyi csúsztatás tehát arról beszélni, hogy „majd, ha a széfben lesz a pénz”, hiszen előbb a szuverén (!) kormánynak kell állnia a cechet, és utána Brüsszel fizet. A narancskormány jövő héten ülésezik és ekkorra ígért döntést az ügyben.