A terjesztőkkel, termelőkkel szemben egyértelmű a zéró tolerancia.
2023. december 01. 14:19
3 p
1
0
29
Mentés
A Drogkutató Intézet felmérést készített, amellyel azt szeretné jobban megismerni, hogy hogyan vélekednek a magyar állampolgárok, az illegális kábítószerekkel kapcsolatos bűncselekmények elkövetőit érintő büntetőjogi szigorításokról. Azt azonban kiemelték, hogy a kérdésekben megjelenő szigorítások hipotetikusan és általánosan értendőek, fiktív megállapításokat tartalmaznak.
A részvétel önkéntes alapon, online történt, név, vagy más személyazonosító adat megadása nélkül. Az adatfelvétel nem tekinthető reprezentatívnak, 1089 válasz feldolgozásával készült.
A válaszokból egyértelműen kitűnik, hogy a szerhasználókkal szemben a büntetés mellett meg kell adni az esélyt az újrakezdésre és a társadalomba való reintegrációra.
Ezért a szerhasználók büntetésének szigorítását csak kisebb arányban támogatnák, mint elleneznék.
„Azonban a droggal kapcsolatos egyéb bűncselekmények, a termelés, csempészet, terjesztés stb. elkövetőire a szigorúbb büntetések kiszabását és más szankciók bevezetését a többség támogatná” – írták. Ez egybecseng a jelenlegi drogpolitikai irányokkal, ahol a szerhasználók a büntetés mellett (sőt az ún. elterelés esetében ahelyett, amennyiben vállalják a megelőző-felvilágosító folyamatbanvaló részvételt) lehetőséget és segítséget kapnak.
A terjesztőkkel, termelőkkel szemben azonban jelenleg is a zéró tolerancia szabálya érvényesül”
– írták.
A kép forrása: Drogkutató Intézet
A nyitókép illusztráció. Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán
A történelem megértéséhez meg kell fejtenünk a nagy kognitív átmenetek titkát; a társadalmak a tudásszerzés, a termelés és a hatalomgyakorlás hármas metszetében léteznek, a nagy változások előidézője pedig minden esetben a hitrendszerek átalakulása – vélte Ernest Gellner, a „filozófiai antropológia” mestere.
Talán sokan nem is tudják, de „a legnagyobb magyarnak”, Széchenyi Istvánnak és testvéreinek is köztünk élnek a leszármazottai, akik azt vallják, dúlhatnak itt harcok, háborúk, lehet itt bármilyen hatalom, ők csak azt nézik, hogy a nemzetet miként tudják megtartani és segíteni. Széchenyi Tímeával, a Gróf Széchenyi Család Alapítvány megbízott elnökével beszélgettünk. Interjúnk.
Még mindig hódít a sigma trend, ami a függetlenséget és az öntörvényűséget hirdeti a fiatalok körében, miközben a 30-as és 40-es korosztály másik fele attól szenved, hogy nem találja meg a másik felét.
Mindenkinek a saját döntése , hogy drogozik vagy sem, éppen ezért aki droghoz nyúl éppen úgy nem érdemel sajnálatot mint aki árulja. Sajnálatot azok a hozzátartozók , gyakran gyermekek érdemelnek akik ki vannak téve egy drogos kénye-kedvének.
Ezt a baromságot!
Nem kötelező drogozni.
Ha legális lenne a drog, akkor az adóbevételt termelne amellett, hogy az egységsugarú júzer is stresszmentesen juthatna a kedvenc szeréhez.
A németek észbe kaptak, és elindították a kannabisz legalizálását.
Még egyszer mondom, hogy nem kötelező drogozni.
Anélkül, hogy tudtam volna, a címből kitaláltam, hogy ismét az áldrogkutató mekkmesterek írtak valami propaganda cikket :) Amit már el sem olvasok, az eddigi álközvéleménykutatásaik alapján egy 80 éves szenilis nyugdíjasnak tudományosabban megalapozott állításai vannak a drogokról, mert az legalább alkoholistát látott már életében. Ha valakit tényleg érdekel a téma szakszerűen, akkor bármi mást olvasson, ne ezeket.