Bedő szerint a miniszterelnök mellébeszél a kérdésben, és szerinte Orbán Viktor „Kínában fényesre törölgette Putyin hátsóját”. Majd azt kérdezte, hogyan képviselte a magyar érdekeket.
Ezután a levezető elnök arra szólította fel Bedőt, hogy
igyekezzen a szófordulatait a parlamenti körülményekhez illeszteni”.
A miniszterelnök Bedőnek válaszolva elmondta, hogy Magyarország minden lehetséges fórumon, keletin és nyugatin egyaránt a tűzszünet és béke mellett áll ki. Hozzátette, hogy az a nyugati stratégia, amivel belebocsátkoztak a háborúba, megbukott. Éppen ezért a magyar külügy új stratégia mentén dolgozik.
Lukács László György, a Jobbik frakcióvezetője szerint Orbán Viktor kínai látogatása során személyesen hívta meg az országba a Jobbik által migránsmunkásoknak nevezett embereket, akik (a Jobbik szerint) elveszik a magyarok munkáját.
Orbán Viktor megismételte, hogy a magyar munkahelyek a magyarokéi. Elmondta, hogy 2010 óta egymillióval többen dolgoznak Magyarországon. Hozzátette: 2010-ben a foglalkoztatottság 57 százalék volt, most 75 százalék. A miniszerelnök szerint ezt a politikát kell folytatni.
Tordai Bence, a Párbeszéd képviselője egy soroskári beruházási területről kérdezte miniszterelnököt, többek között arról, hogy erre a területre a BYD kínai autógyár érkezik-e.
A miniszterelnök elmondta Tordai Bencének, hogy a kormány nem foglalkozik konkrét beruházásokkal, az erre vonatkozó kérdésekre az ágazati minisztérium, valamint hatóság tud válaszolni. A Tordai által említett területre az állam nem tervez semmilyen beruházást. Azt viszont kiemelte a kormányfő, hogy Magyarország komoly versenyfutásban van a kínai autóipari beruházásokért, olyan nyugat-európai országokkal, mint Franciaország. A magyar kormány arra törekszik, hogy ezeket a beruházásokat a terültfejlesztés logikája mentén helyezze el az országban. Felidézte, hogy 2010 előtt Magyarország a kelet-nyugati irányú fejlesztési megosztottságtól szenvedett. 2010 óta viszont Kelet-Magyarország is rohamléptekkel zárkózik föl, és hamarosan sikerül megszüntetni a két országrész közötti megosztottságot.
A további beruházásokat éppen ezért az ország déli részébe szeretnék vinni, hogy ne legyen észak-déli megosztottság sem az országban.
Toroczkai László, a Mi Hazánk frakcióvezetője azt mondta, hogy a kormány feladta a háború-ellenes, békepárti álláspontját, hiszen – ahogy fogalmazott – az izraeli konfliktusban a háború mellé állt. Kifogásolta, hogy az Országgyűlés külügyi bizottsága csak az egyik félt hallgatta meg. Hozzátette, Magyarország az ENSZ-ben is a humanitárius tűzszünetre felhívó határozat ellen szavazott. Ezzel Magyarországot a terrorizmus elleni célponttá tették, valamint ezzel hazánk gazdasági érdekeit is sértik.