Mint írták, Karácsony és Gyurcsány miatt négy év alatt a csőd szélére került a főváros, annak ellenére, hogy több mint kétszázmilliárdos megtakarítást örökölt az új városvezetés Tarlós Istvántól.
Persze a Fővárosi Önkormányzat nem éri be az államkincstár és a Pénzügyminisztérium tételes cáfolatával,
illetve magyarázatával a szolidaritási hozzájárulás befizetése kapcsán. Kiss Ambrus, Karácsony helyettese szerint „ez egy egészen furcsa jogértelmezés, ami szerint az azonnali jogvédelem ugyanabban az eljárásban csak úgy elpárolog”. Szerinte a jog szerint ez a védelem automatikusan fennmarad a folyamat során, ezért most egy újabb eljárásban, hivatali hatalommal való visszaélés gyanúja miatt is feljelentést tettek.