A Boon megkereste a vitázó feleket. Cseléné Figula Edina azt mondta, továbbra is fenntartja, amit írt, miszerint DK-s politikus rasszistának nevez jobbikosokat, a zsidózást azonban tagadta. Mokrai is vállalja az általa leírtakat, szerinte nem fordult elő, hogy DK-s rasszistának nevezett volna jobbikosokat, ha lett volna ő lett volna az első, aki ez ellen szót emel. Az ominózus zsidózás pedig szerinte a 2019-es önkormányzati választás után történt. Szalonképtelennek tartja az ilyen embereket, és az eset óta nem keresi a képviselő társaságát.
Bartha György MSZP-s képviselő a Mandinernek azt mondta, jelenleg valóban úgy tűnik, hogy az ellenzéknek két polgármesterjelöltje van, de ez még nem végleges állapot, jövő június 9-e messze van. A politikus szerint van remény arra, hogy lesz megállapodás, de az sem kizárt, hogy nem, így végül mindketten ringbe szállnak a választáson. A pártja elképzelhetőnek és jó megoldásnak tartja, hogy előválasztást tartsanak, ha a tárgyalóasztal mellett nem tudnak dönteni, persze kérdés, hogy erre hajlandó lenne-e a másik fél is.
Senki nem volt még ilyen nehéz helyzetben, mint Veres