Nemrég építették, de több mint egy évre lezárják a rendelőt – a betegek háborognak
2023. szeptember 04. 18:09
A XIII. kerület 15 hónapra lezárja a Révész utcai rendelőt, hogy felújítsák a gépészetét, a helyiek nem örülnek, hiszen egy jóval messzebb lévő rendelőbe irányítják ideiglenesen át őket.
A Vizafogón élők nagy örömére, hosszú és fárasztó építkezés után a 2010-es évek elején adták át a Révész utcai rendelőt. Akkor az épület a nulláról épült, az előtte lévő épületet ugyanis elbontották és helyére egy kor minden igényének megfelelő, esztétikus és modern épületegyüttes került. Ha az ember mai napig ránéz a gyermek- és felnőtt rendelőre, valamint a mellette lévő gyógyszertárra, nem tűnik lelakottnak az épület, továbbra is egy modern épületről van szó, ezért sem értik a XIII. kerületiek, miért kell megint bő egy évre nélkülözniük.
A polgármester közösségi oldalán jelentette be, hogy ebben a hónapban nyithat meg a teljesen felújított Göncöl utcai rendelő, ahol a kivitelezés tavaly januárban indult. Tóth József bejelentése alapján ide kell járniuk azoknak, akik eddig a Révész utcában látogatták házi orvosukat.
A Révész utcai gyermek és felnőtt háziorvosi rendelőben teljes gépészeti felújítást tervezünk”
A Vizafogó lakótelepen élők körében nagy zúgolódást váltott ki a Révész utcai felújítás híre, többen arra panaszkodtak, hogy betegen sokkal nehezebb lesz megközelíteniük a Göncöl utcát, mint a Révészt. Két hét múlva, azaz szeptember 18-tól azonban a kerület másik végébe, négy kilométerrel arrébb kell már járni, ha látni szeretnénk az orvosainkat. A kerület bejelentése alapján nyolc körzet költözik át a Göncöl utcába szeptember 15-én, pénteken, mely napon a rendelés szünetel.
Fotó: BP13.hu
A tájékoztatása szerint tömegközlekedéssel három útvonalon is el lehet jutni a Göncöl utcai rendelőhöz:
az egyik megoldás az M3-as metró igénybevétele a Gyöngyösi utcáig (a Duna Plázáig), majd onnan tovább egy megállót a 105-ös vagy a 210-es busszal kell utazni egy állomás erejéig, a Cziffra György parkig;
a másik megoldás a 15-ös busz használata, ezzel a Gyöngyösi utcai végállomásig (tehát a Duna Plázáig) kell menni, onnan pedig az említett két busz valamelyikére kell felszállni, és egy megállót menni a Cziffra György parkig;
lehetőség még a 14-es villamos is, amivel a Fiastyúk utcáig kell utazni, onnan pedig a 105-ös vagy a 210-es busz visz el a Cziffra György Parkig.
Bár több időt igényel eljutni orvoshoz, az egészségügyi ellátás színvonala változatlan lesz a vizafogóiak számára”
Megkerestük a XIII. kerületet, pontosan milyen munkálatokat is hajtanak végre. Ladányi Zsolt, a kerület sajtó- és kommunikációs referense a Mandinernek elmondta, hogy a teljes vízgépészeti rendszert kell felújítani. Szavai szerint a 2009-es évek környékén gyártott és forgalmazott horganyzott acélcsövek horganyvastagsága - mint azóta több szakmai vizsgálatban bebizonyosodott - nem volt elegendő, használat során olyan kémiai hatások érték, amelyek a benne vezetett víz minőségét negatív irányba befolyásolták és korai korrózióhoz vezettek.
A csövek horganyvastagsága vélhetően 33 µm volt a szabvány által előírt 55 µm helyett. A nagykereskedőknél jellemzően ezt lehetett kapni, a vastagságkülönbséget szemmel megállapítani nem lehetett”
– jelezte, majd úgy folytatta, hogy azóta a szabványok nem engedik meg a horganyzott acélcső alkalmazását ívóvízvezetékekhez.
Tájékoztatása szerint a felújítás tartalmazza az összesen 2492 folyóméter vízgépészeti vezeték bontását és teljes cseréjét, az ehhez szükséges bontási és helyreállítási munkákkal együtt.
Mint kiderült: a beruházás összege bruttó 258.8 millió forint.
Hogy miért a Göncöl utcába kellett helyezni a rendelést, a sajtóreferens elmondta, hogy a frissen felújított Göncöl utcai rendelőben áll rendelkezésre olyan méretű szabad rendelői kapacitás, melynek köszönhetően nem kell több orvosnak ugyanabban a szobában rendelnie.
Ennek köszönhetően nem kellett változtatni sem a befogadó rendelő, sem az átköltöző orvosok megszokott rendelési idején”
– közölte.
Ladányi Zsolt megjegyezte, a befogadó intézmény az érintett háziorvosok véleményének kikérése után, az ő támogatásukkal került kijelölésre.
Az, hogy egy külön emeletet kapnak az átköltöző háziorvosok, szintén előnyös az őszi-téli időszakban jellemző, különböző betegségekkel jobban terhelt időszakban”