Drámai fordulatra készül Putyin: a fegyverszállító országoknak üzent
Az orosz elnök egy televíziós beszédében jelentette be a döntését.
A brit lap szerint Orbán Balázs szavai, miszerint a „szankciók nem működnek, diplomáciai megoldásra van szükség”, jobban tükrözik az európai közvéleményt, mint azt az uniós vezetők szeretnék.
„A szankciók legalább annyira ártanak Európának, mint Putyin” – ezzel a címmel jelent meg Jeremy Warner írása a Telegraph-ban. A cikk szerint mindig is vágyálom volt, hogy Európa viszonylag sértetlenül kerülhet ki az ukrajnai háborúból, és szintén tévhitnek bizonyult az, hogy a szankciókkal Putyin legyőzhető. A kérdés immár inkább az, hogy kit fognak a szankciók először tönkretenni: Putyint vagy Európát?
A Telegraph szerint
Orbán Balázs szavai, miszerint a „szankciók nem működnek, diplomáciai megoldásra van szükség”, jobban tükrözik az európai közvéleményt, mint azt az uniós vezetők szeretnék.
„Mindenesetre ez már nem egy marginális nézet, még akkor sem, ha Kijevben egyesek azzal gyanúsítják Magyarországot, hogy Putyin pártjára állt egy olyan feldarabolás reményében, amely lehetővé tenné a nyugat-ukrajnai magyarlakta területek elcsatolását” – olvasható a brit konzervatívok meghatározó lapjának cikkében.
„Volodimir Zelenszkij helyében aggódnék az Egyesült Államok támogatása miatt, ahol egyre inkább megkérdőjeleződik a katonai segélyek formájában folyósított több tízmilliárdos támogatást” – fogalmaz a szerző.
„Mindig is vágyálom volt, hogy Európa sértetlenül kerülhet ki az ukrajnai háborúból. Az is tévhit volt, hogy a szankciók majd megbuktatják Putyint.
Attól tartok, hogy az erre a pillanatra való folyamatos várakozás egy kicsit olyan, mint Godot-ra várni” – fogalmaz a Telegraph szerzője. Hozzáteszi: s eközben az európai gazdaság egyre gyengül. „Kit fognak a szankciók először tönkretenni? Putyint vagy Európát? Lehet, hogy szoros lesz a verseny” – zárja cikkét a szerző.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Szputnyik/Alekszandr Kazakov