Váratlan fordulat: megússza az RTL gyártócége, mégsem kell fizetniük amiért engedély nélkül szerepeltettek egy férfit a sorozatukban

2023. augusztus 02. 18:41

Télen még senki nem számított ilyen ítéletre.

2023. augusztus 02. 18:41

A Mandiner olvasói emlékezhetnek még arra, hogy Reményi János a beleegyezése nélkül szerepelt az RTL egyik sorozatában, amivel megsértette Reményi János képmáshoz fűződő jogát a Content Factory Kft., A mi kis falunk című, az RTL Klubon látható filmsorozat gyártója. A cég a férfi engedélye nélkül készített róla felvételt, amit – szintén az ő tudta nélkül – néhány másodperc erejéig be is emelt a műsorba – ezt állapította meg jogerős ítéletében a Győri Ítélőtábla.

Ezt is ajánljuk a témában

Sérelemdíjat köteles fizetni A mi kis falunk című sorozatot gyártó cég

A vállalat megsértette az alperes személyiségi jogait.

A Kúria azonban máshogy ítélkezett a kérdésben.

A Kúria döntése alapján a Content Factory Kft. nem köteles sérelemdíj megfizetésére, továbbá nem köteles Reményi Jánosnak a felmerült perköltségét sem megfizetni, így a sorozatot gyártó cég által korábban átutalt sérelemdíjat és eljárási költség díját Reményi Jánosnak vissza kell utalnia a gyártó cégnek – tájékoztatott a Media1.

Nyitókép: A mi kis falunk Facebook-oldala

 

 

Mandiner éves előfizetés, féléves áráért!

Kapcsolódó cikkek

 
 
 
 

Ezek is érdekelhetik