Ide hallatszik a Népszava szerzőjének visítása: képtelen elfogadni, hogy egy erdélyi magyaré lett az Év Sportolója Gála életműdíja
Bernau Péter szerint az esemény „célja a politikai propaganda, a Nagy-Magyarország-eszme terjesztése”.
Fényfestés és görögtűz is tarkította a showt.
Kovács Zoltán, a nemzeti ünnep biztonságos lebonyolításáért felelős operatív törzs vezetője a Magyar Nemzetnek adott interjújában arról is beszélt az ünnepi programok kapcsán, hogy a Szent István-napi tűzijáték Európa legnagyobb tűzijátéka, és
mára Magyarország egyfajta jelképévé vált,
amelyet sok százezren figyelnek a helyszínen és milliók televízión keresztül.
„Az idei művészeti koncepciót Iványi Árpád és Réti Barnabás, a látványtervet Seres Anikó készítette és programozta, a zenei aláfestést pedig Elek Norbert komponálta magyar komolyzenei dallamok felhasználásával” – árulta el az államtitkár.
Kovács Zoltán ismertette, hogy a tűzijátékot az Országház és a Duna-parti épületek grafikus fényfestése és drónshow egészítette ki. A műsor során 34 ezer pirotechnikai effekt világította be az eget 230 indítási pontról, köztük a Szabadság és az Erzsébet hídról, valamint hét folyami uszályról és számos pontonról – sorolta.
A tűzijátékot ezúttal is görögtűz zárta, újdonság volt azonban, hogy a vízfelületeken is kilőttek úszó pirotechnikai effekteket – állt a beharangozóban.
Kapcsolódó vélemény
A tűzijátékot az Országház és a Duna-parti épületek grafikus fényfestése és drónshow egészíti majd ki. Interjú.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán