Geszti szerint digitális feudalizmus épült ki Magyarországon, és többet kell művelődni
„Furcsa módon, másfajta módon, mint a Horthy-korszak dzsentrijei, de mindenki járulékleső lett” – mondta a médiaszakember a Szemlélek Társalgó című műsorában.
Arra azonban elfelejtett kitérni, hogy tavaly bezárta egy katás cégét, miközben jelentős osztalékot vett ki a feleségével.
Geszti Péter a Szemlélek című podcast vendége volt. Kifejtette benne, hogy a magyarok ahhoz szoktak hozzá, hogy majd az állam ad, majd valahogy megoldja.
Mindenki azt lesi, hogyan lehet valahonnan lecsípni a közös adóösszegekből valamit, amihez kiskapukat keresünk”
– fogalmazott.
Geszti a podcastban kijelentette azt is, hogy a magyaroknak többet kéne művelődniük, aki pedig nem szeret olvasni, az járjon színházba.
Ezt is ajánljuk a témában
„Furcsa módon, másfajta módon, mint a Horthy-korszak dzsentrijei, de mindenki járulékleső lett” – mondta a médiaszakember a Szemlélek Társalgó című műsorában.
Az Origo emellé kikutatta, Geszti a sok tízmilliós nyereséget elkönyvelő cégei dacára katás vállalkozást működtetett. Mint ismeretes, a kedvezményes kata adónemet az állam kifejezetten a kis jövedelmű szolgáltatók megsegítése érdekében hozta létre és a nagy jövedelmű vállalkozók visszaélései miatt volt kénytelen módosítani.
Az Origo szerint Geszti Péter és feleségéhez köthető cégadatokból kiderül, hogy a 2021-es év eredménye után jelentős osztalékot vettek ki. Egyik cégük, a Grund Kommunikációs Kft. 2021-es adózott eredménye 42 millió forint volt.
Mellesleg pedig a NAV elődje, az APEH feketelistáján az egykoron Gesztihez köthető Akció Reklámügynökség Kft. a 16. helyen szerepelt a 180 napot meghaladó 100 millió forint feletti tartozással rendelkező cégek között.
Nyitókép: Facebook