Azt nyilatkozta Geszti Péter, hogy „ma már megint mindenki meggondolja, hogy mit mer nyilatkozni”
Majd figyelek, hátha szembejön a depressziós Magyarország.
„Furcsa módon, másfajta módon, mint a Horthy-korszak dzsentrijei, de mindenki járulékleső lett” – mondta a médiaszakember a Szemlélek Társalgó című műsorában.
„Évtizedeken keresztül ahhoz lett hozzászoktatva a magyar lakosság, mondjuk a II. világháború után, hogy van egy adott doboz, ezen belül kell gondolkodnod, nem léphetsz ki belőle, cserébe az állam biztosít neked egy csomó mindent a szocializmuson belül: kezdve az egészségügyi ellátástól, a nagyon olcsó színházjegyen át, az olcsó benzinig” – jelentette ki Geszti Péter a Szemlélek Társalgó című műsorában. A médiaszakember szerint ahhoz szoktunk hozzá, hogy majd az állam ad, majd valahogy megoldja.
„Furcsa módon, másfajta módon, mint a Horthy-korszak dzsentrijei, de mindenki járulékleső lett – állítja –
mindenki azt lesi, hogyan lehet valahonnan lecsípni a közös adóösszegekből valamit, amihez kiskapukat keresünk.
Személyes hálózatokat, amiken keresztül hozzáférhetünk a közös vagyonhoz, és nem azon gondolkodunk, hogy a saját szorgalmunk, magunk fejlesztése révén eljussunk valahova, ami egy sikeres vállalkozást, projektet hoz létre, ami nem a közösségi pénzből keresi a megvalósulásának anyagi lehetőségeit.” Geszti úgy véli, ez nagyon súlyos a magyar gondolkodásban.
Azt is kijelentette, hogy többet kell művelődni, ez rossz hír azoknak, akik nem szeretnek olvasni. „Akkor menjenek színházba. Minden, ami az embert gondolkodásra készteti, az egy más állapotba helyez. Hogy nem azt ismételgetem, ami az összes kocsmában, strandbüfében hallható, hogy »ez is megtörtént velünk, mindig vaj lejjebb«”.
Geszti szerint digitális feudalizmus van, „mindenünk megvan, ami más, nagyon fejlettnek mondott országnak is, de a gondolkodásunk szépen visszament a vármegye és a főispán irányba” – fogalmazott.