A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki egy születésnapi összejövetel végén kést rántott és két vendéget is megsebesített, egyiküket életveszélyesen. Később a már ártalmatlanná tett és földön fekvő férfit a két – korábban megsebzett – férfi és társaik összerugdosták.
A vádirat szerint 2022. március 25. napján az esti órákban egy bajai szórakozóhely pincehelyiségében születésnapi vacsorát tartottak, ahová vendégként mindhárom vádlott hivatalos volt. Hajnali két óra körül, a rendezvény végén a születésnapos édesapja odalépett az ittas férfihez – az ügy elsőrendű vádlottjához – és megkérte, hogy távozzon.