Rálépett Bukarest a külhoni magyar értelmiség és munkásosztály torkára – Erdélyi '56
A zsugorodó, örökös kompromisszumoktól is felőrölt, de azért még élő erdélyi magyarság sorsa csak minket, magyarokat érdekel. Senki mást.
Gratulált-e már az Opera régi-új vezetőjének Orbán Viktor? Milyen válságjelenségek sújtják az amerikai társadalmat? Gyarmatosítás a tudományban, interjú Thomas Lorman brit történésszel és ukrán termőföldfelvásárlás – megjelent a Mandiner!
Meglenne a kultúrája a veszteség tudomásulvételének, ám egyesek nyilvánvalóan szét akarják verni az Operát, ami nem fog sikerülni – mondja a Magyar Állami Operaház főigazgatója. Ókovács Szilveszterrel újraválasztásának körülményeiről, sajtóhadjáratról és a lehallgatókészülékek árnyékáról beszélgettünk.
„Az Európai Unió Tanácsának csúcstalálkozóján mintha tort ült volna a józan ész” – írja az első karakterben Kohán Mátyás.
A magyar társadalom- és bölcsészettudomány is próbál idomulni a nemzetközi tudományos mércékhez, ám ezzel kénytelen elfogadni a nyugati progresszív tematikát és ideológiát, feladva saját hagyományait – közélet rovatunkban a tudományban zajló gyarmatosításról írt Szilvay Gergely.
Kötelező akciók, árfigyelés, hidegélelemre is költhető Szép-kártya – a kormány az élelmiszerárstop közelgő megszűnése után is több intézkedéssel igyekszik küzdeni a magas infláció letöréséért. A szakértő az áruházláncok áraiban markáns, a vevők számára kedvező változást prognosztizál – a részletekről összeállításunkban olvashatnak.
A radikális woke mozgalom a családot, a nemi szerepeket és a keresztény egyházakat támadja, de a magyar kormányzat ellenáll, és védi a nemzet örökségét, a helyi közösségek megtartóerejét – mondja Thomas Lorman brit történész interjúnkban.
A rovatban Reynald Secher: A vendée-i mészárlás – Népirtás francia módra című könyvét ajánljuk.
„Csak a Magyar Nemzeti Múzeumban több mint 11 ezer fizető vendég fordult meg a Múzeumok éjszakáján” – írja L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója.
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója és Kobza Miklós kreatív vezető közösen jegyzett publicisztikájában arra hívják fel a figyelmet, hogy a Soros-birodalmat öröklő Alex új iránymutatást fogalmazott meg szakértői segítségével az amerikai baloldal megadonorjainak.
A Velencei Bizottság lesújtó véleményt fogalmazott meg az ukrajnai nemzeti kisebbségek helyzetéről – hogy ez milyen következményekkel bírhat a kárpátaljai magyarok helyzetére, azt külhon rovatunkban jártuk körül.
Külföld rovatunkban Schaller-Baross Ernő fideszes EP-képviselő írt a külügyi vétó felszámolásáról, emellett az amerikai társadalom helyzetéről, valamint a francia társadalmi feszültségekről olvashatnak cikkeket.
Belecsapott a kultúrharcba az alkotmánybíróságként is szolgáló amerikai legfelsőbb bíróság – Szilvay Gergely véleménycikkében járja körül a konzervatív többségű testület friss döntéseit.
Makronóm rovatunkban Lóránt Károly közgazdász ír az ukrán gabonaexport következményeiről.
A sport rovatban a III. Európai játékokon elért magyar eredményeket elemezzük.
Böszörményi Nagy Gergely ezen a héten Gelencsér András: Ábrándok bűvöletében – A fenntartható fejlődés korlátai című könyvét ajánlja.
A gasztróban Gianni írását olvashatják a magyar gasztornómia helyzetéről.
A saját kettősségem által képes vagyok kapcsolatot teremteni a két ország vagy akár a két kontinens között is – mondja mosolyogva Dagadu Sena. Az extravagáns énekesnővel ghánai és magyar élményekről, kettős identitásról, vegyes házasságról, kereszténységről és animizmusról, zenéről és anyaságról beszélgettünk élet rovatunkban.
A rovatban Szálinger Balázs: És most kelletlen elrugaszkodom című verseskötetét ajánljuk, és Hegyi Zoltán tárcáját olvashatják.
„Nemhogy börtönben, hanem az ellenzéki politizálás kellős közepén ül” – írja a lapot záró utolsó figyelmeztetés rovatban Skrabski Fruzsina.