Kiszivárgott: ezt írja Brüsszel a magyar jogállamiság helyzetéről
A tervezet főbb megállapításai Magyarországra nézve meglehetősen negatívak.
Kovács Attila európai uniós kutatási igazgató reagált az Európai Bizottság jelentéstervezetére.
Ezzel a dokumentummal ismét a háborúba akarják belepréselni Magyarországot – hangsúlyozta az Alapjogokért Központ uniós kutatási igazgatója szerdai tájékoztatóján, az Európai Bizottság jogállamisági jelentésének tervezete kapcsán. Megírtuk, ez még nem a végleges változat, ám a brüsszeli testület számos területen ismét elmarasztalja hazánkat. Igaz, előrelépéseket is megállapít.
Ezt is ajánljuk a témában
A tervezet főbb megállapításai Magyarországra nézve meglehetősen negatívak.
Kovács Attila szerint ettől függetlenül ez egy zsarolójelentés, s bár egy konzultáció során számos véleményt begyűjtöttek az elmúlt időszakban, Brüsszelben valójában patyomkin-demokrácia van, hiszen csak a nekik tetsző meglátásokat vették tudomásul. Megerősítette, a magyar álláspont lényege, hogy nemet mond a migrációra, a genderre és a háborúra, emellett a politikai korrupcióra. Utóbbi kapcsán a brüsszeli botrányokat és a hazai baloldal aggályos kampányfinanszírozását említette meg.
Az igazgató kitért a francia és svájci migránslázadásokra is, amik szerinte igazolják, hogy Európában megbukott a multikulti. Ennek ellenére egy puccsszerű keretében ismét napirendre vették az elosztási mechanizmust, azaz a migránskvótát. Kovács Attila mindezt kiegészítve
megemlítette a Soros-klán, illetve Alexander Soros szerepét is a fejlemények kapcsán.
Hangsúlyozta: Brüsszel semmi sem tett a béke érdekében, sőt, azokat a kormányokat egzecíroztatja, akik ezzel nem értenek egyet. Így a legújabb jelentéstervezet is erről szól, véli Kovács Attila, aki szerint ugyanakkor a dokumentum négy fejezete közül háromban előrelépéseket állapít meg hazánkkal kapcsolatban, megértéssel fordul az elmúlt egy évben az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalások nyomán bejelentett intézkedések felé. Rámutatott: a médiapluralizmus kapcsán számos negatív megjegyzést kaptunk, „úgy tűnik, Brüsszelben még mindig nem tudnak kilépni abból az értelmezési keretből, hogy csak az a független sajtó, ami liberális”.
Mindez összességében zsarolás, a magyar kormányt akarják rákényszeríteni álláspontja megváltoztatására
– értelmezte a történteket Kovács Attila kutatási igazgató.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay