Meglátása szerint nem kell túl nagy jövőbelátó képesség ahhoz, hogy belássuk, a jövő történelemkönyvében sokat fognak írni róla. Szerinte valamiféle rendszeralapítóként emlékeznek róla. „Ami Magyarországban történt az elmúlt 10-15 évben, az nem normális ügymenet abból a szempontból, hogy itt nemzetközi mércével is rendkívüli dolgok mentek végbe” – fogalmazott.
A történész úgy látja, hogy nem pusztán a magyar politikai elittel, hanem a társadalommal szemben is elfogyott az Európai Unió türelme és egyre
elképzelhetetlenebbnek tartja, hogy belátható időn belül nyugati típusú demokrácia legyen hazánkban.