***
„A kormány döntött arról, hogy a fővárosi és vármegyei kormányhivatalokban és járási hivatalokban foglalkoztatottak 2023. július 1. napjától átlagosan 15 százalékos béremelésben részesülnek” – írta megkeresésünkre a Miniszterelnökség. A béremelés ügye legutóbb, május közepén került szóba a közszolgálati érdekegyeztető fórumon, ahol a szakszervezetek képviselői fogalmazták még követeléseiket. Akkor még konkrétumot a kormányzati oldal nem tudott mondani – ennek nyomán fordultunk az illetékes Miniszterelnökséghez.