Beismerem a bűnösségemet, és ennek megfelelően lemondok a tárgyalásról való jogomról.”
Szabó hozzátette, „alaposan végiggondoltam mindent. Közszereplőként, országos politikusként nem megengedhető, amit tettem, és van egy nagyon rossz üzenete: hogy esetleg egy jó közpolitikai cél érdekében egy politikus rossz eszközöket is igénybe vehet. Azt gondolom, a bírósági tárgyalással ezt helyre lehet tenni” – fogalmazott.
Még a bíróságot is meglepte határozott bűnhődési szándékával, miután a legszigorúbb büntetés kiszabását kérte magára.