Azt már tudjuk, mit nem vesznek a munkáshitelből a fiatalok
A fiataloknak szánt szabadfelhasználású hitelkonstrukciót autóvásárlásra is lehetne fordítani, de a piaci szereplők egyelőre még nem érzékelnek kiugró keresetnövekedést.
A Százak Tanácsának Böjte atya is tagja, kinek munkáját elsőként ismerték el a Haza Embere oklevelükkel.
Közleményt juttatott el a Pesti Srácokhoz a Százak Tanácsa. Mint írták, a több mint negyedszázada működő, „markánsan nemzeti elkötelezettségű” civil szervezet ügyvivője, az olimpiai bajnok kenus Foltán László megkeresésére közölték azt a hivatalos kiállást, amellyel a Százak Tanácsa támogatja a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetőjét, Böjte Csaba ferences szerzetest.
A Százak Tanácsa hivatalos közleményének szövegét az alábbiakban változtatás nélkül közöljük:
„Böjte Csaba testvér a Százak Tanácsának tagja, akinek gyermekmentő munkáját elsőként ismertük el »a Haza Embere« oklevelünkkel. Örömmel fogadtuk a Béke Nobel-díjjal való elismerés javaslatot, a Magyar Művészeti Akadémia, s az EMKE kitüntetését. Csaba testvér minket »a bizalom és remény csapatának« tekint, s mi szavaira Krisztus követő magyarként, lelki testvéreként figyelünk.
A Százak Tanácsa nevében: Foltán László ügyvivő és Szijártó István tiszteletbeli elnökök”
Ahogy arról a Mandiner is többször hírt adott, jogerősen, gyermekek szexuális bántalmazásáért 28 év letöltendőt kapott a Dévai Szent Ferenc Alapítvány volt nevelője.
Ezzel kapcsolatban a szervezet vezetője, Böjte Csaba megjegyezte: „az ítélet megvolt, a törvényszék a magányos bűnelkövetőt elítélte, mi végig együttműködtünk a hatósággal, amely se engem, se egyetlen munkatársunkat nem vádolt meg!”
***
A Százak Tanácsa egy, a Magyarok Világszövetségében fogant ötlet alapján 1997-ben alakult százötven civilszervezet kétezer-ötszáz ajánlásából a legtöbb szavazatot kapott száz személyből. Alapító-elnöke Fekete Gyula, ügyvivője Szijártó István. A soros elnökség – öt tag – évente változik.
Célja stratégiai elemzések készítése, állásfoglalások és ajánlások megfogalmazása a nemzeti sorskérdésekről. Az egységes magyar nemzet nyelvi, kulturális, történelmi értékeinek őrzésére, érdekeinek védelmezésére vállalkozik, igyekszik a nemzet lelkiismeretévé válni. Azokkal a kérdésekkel foglalkozik, melyeket tagjainak 85–90 százaléka a legfontosabbnak tart. Részt vállal az oktatás, elsősorban a felsőoktatás, a népegészségügy, a hitélet, a nemzeti és egyetemes értékeket is őrző kultúra terjesztésében is.