Ezért a képviselők a május 4-i ülésükön döntöttek a 2022-es polgármesteri keret felhasználásának ellenőrzéséről, mivel felmerült a törvénysértés gyanúja. Górcső alá veszik Ács gépkocsihasználatát, a betegsége miatt ugyanis nem képes a volán mögé ülni, viszont havonta több ezer kilométert megy az autó úgy, hogy a vezetésével megbízott személyek csak tankolás, szervizelés céljából használják. A polgármester semmilyen ügyben nem jár el tárgyalni, magánhasználatként viszont csak néhány száz kilométert vall be. Emellett megvizsgálják a tavalyi költségvetés teljesülését is, a szerződéseken alapuló kifizetéseket, mivel feltűnően magas áron vásároltak telkeket egy út építéséhez.
A helyzet persze megoldható lenne, ha a szekszárdi közgyűlés feloszlatná magát,
hiszen ezzel nemcsak a képviselők, hanem a polgármester mandátuma is megszűnne. Ezt azonban a balliberálisok nem szavaznák meg, a kormánypárt időközi választásokon elért sikereit látva ugyanis attól tartanak, hogy rosszabbul szerepelnének, mint 2019 októberében. S egyébként sem jön nekik rosszul, hogy a fideszesként megválasztott városvezető elszabadult hajóágyúként viselkedik, és a párttársai sem tudnak vele nagyon mit kezdeni. A patthelyzet tehát 2024 októberéig, a következő közgyűlés felállásáig biztosan fennmarad, azt viszont Ács már korábban bejelentette, nem kíván újraindulni a jövő májusi polgármester-választáson, tehát mindenképp új ember irányítja majd másfél év múlna Tolna vármegye székhelyét.