Több mint két héttel azután, hogy Hódmezővásárhelyet ellepték a patkányok, a Délmagyar már arról számolt be, hogy enyhült a helyzet a Márki-Zay Péter által irányított városban.
A problémát feltehetően az Alföldvíz Zrt. és az önkormányzat patkányirtása oldhatta meg, azonban két terület még mindig szalaggal van körbetekerve, a rágcsálóirtó hab még látszik a nagyobb járatokban. Egy helyi lakó arról beszélt, a méreg kihelyezése óta, talán egy hete már nem láttak patkányokat, de dögöket igen, amiket gyorsan elvittek.