Elárulta Alföldi Róbert, miért nem politizál mostanában
A rendező rájött, hogy amit gondol a világról, az kisebbségben van.
Gyurcsány járja a saját útját, a gyengéket felemészti, az ellenzék mozgásterét – saját érdekei szerint – a végletekig beszűkíti.
„Nincs koherens mondanivaló, nincs valós társadalmi támogatottság, nem tud felállni a padlóról a baloldal, így marad a kétségbeesett rendbontás. A szélsőbalos aktivista forgatókönyveket követő és az underground színházi dramaturgia szerint megkomponált politikai látványpékség. Ennyi és nem több, amit ki tud szenvedni magából most az ellenzék derékhada. Ám a nevetés helyett inkább az óvatosságra van most szükség.
Gyurcsány járja a saját útját, a gyengéket felemészti, az ellenzék mozgásterét – saját érdekei szerint – a végletekig beszűkíti. Neki így is jó. Neki ez a legtöbb, ami jelenleg elérhető. Gyakorlatilag létrehozott egy olyan helyzetet, amelyben senki és semmi sem tud kiemelkedni az egykori szivárványkoalíció romjain. Így marad ő, a romok nagy vezére.
A Momentum sem tud jottányit előre lépni, pedig nekik volt esélyük néhány évvel ezelőtt arra, hogy ellenzéket váltsanak. De elbuktak. Lehet, nem is volt komoly a szándék. Lehet, hogy Nyugatról nem is kérték. Ki tudja? Ám az egyértelmű, hogy mostanra más nem jut eszükbe, csak a kordonbontás. Mással nem is tudják magukat megkülönböztetni. Nevetséges, ugyanakkor szomorú, de ha a történelmi távlatokat vizsgáljuk, akkor veszélyes is egyben.
Az elmúlt száz esztendőben mindig voltak olyan – ahogy Békés Márton találóan megnevezi – »kívülről irányított« politikai csoportok a »belülről vezérelt« jobboldallal szemben, amelyek éppen a külső anyagi és politikai támogatásnak hála hatalomra tudtak kerülni. Kaptak fegyvert, pénzt vagy politikai hátszelet ahhoz, hogy társadalmi rendetlenséget okozzanak, majd a káoszt kihasználva megragadják a hatalmat.”
Nyitókép: Fekete-Győr András Facebook-oldala