A múlt héten tartott választási konferenciát a Republikon Intézet a budapesti Magvető Caféban. A bevezetőben Virág Andrea, a szervezet stratégiai igazgatója elmondta, a tavalyi választási vereség óta az ellenzék nem tudta összeszedni magát, míg a Fidesz stabilizálta domináns pozícióját.
Az eseményen több bejelentés is történt. Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutyapárt elnöke például a párt által most közzé tett videó tanúsága szerint elmondta, a viccpárt egészen biztosan külön indul a jövő évi önkormányzati választáson. A politikus örömének adott hangot, hogy az elmúlt időszakban viszonylag kevésszer hallotta azt a szót, hogy ellenzéki összefogás.