Úgy gondolom, hogy a nagy nyilvánosság, a sajtóhírek rásegítettek erre a vizsgálatra”
– nyilatkozta Illés István, a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének elnöke. Hozzátette, a mentésirányítókra hatalmas nyomás helyeződik Magyarországon, és akár az is előfordulhat, hogy valaki azért hal meg, mert nem tudnak időben mentőt küldeni. „Benne van a pakliban, igen, de természetesen mindig megpróbálják a legsürgősebb eseteket prioritásként kezelni. De mondom még egyszer: ha egyszer nincs szabad mentőegység akkor nem lehetséges az, hogy azonnal, vagy megfelelő időben odaérjen” – mondta.
A lap a mentőket is megkereste, hogy megkérdezze, tudnak-e minden életveszélyben lévő beteghez autót küldeni. Erre nem érkezett egyértelmű válasz, de azt tanácsolták, súlyos esetben ne induljunk kórházba, hanem inkább telefonáljunk újra.