Pikó a bejegyzésben kitért arra is, hogy a józsefvárosi önkormányzatnak 130 saját tulajdonú háza van, valamint arra, hogy az elfogadott vagyongazdálkodási tervükben határoztak azokról, amelyek emberi lakhatásra már alkalmatlanok – a szóban forgó ház is köztük van. Megjegyezte, „ahhoz, hogy ne kelljen a 21. században embereknek ilyen körülmények között laknia és el tudjanak költözni elsősorban felújított cserelakásokra van szükségünk.
Ez kötelező önkormányzati feladat, csak ha eleget tudunk tenni az elhelyezési kötelezettségünknek, akkor lehet csak kiüríteni véglegesen ezeket a házakat”.
.Azonban, mint kiderült az önkormányzat üresen álló lakásai nem alkalmasak erre.