Az egyesület azt írta, hogy Nyugati Térrel kapcsolatban már régen megjelent a villamosvonalak visszaépítésének és összekötésének a terve, az a Budapesti Mobilitási Tervbe is bekerült, de van egy súlyos fizikai akadálya az ügynek, ugyanis a Szabadság híd jelenlegi állapotában nem bírja el az új, nehéz villamosokat. A híd esetleges átépítése viszont rengeteg kérdést felvet.
Emiatt a szervezet szerint „a mostani bejelentés ezzel kapcsolatban is csak bemondás, egy (s)óhajnál nem több. A mostani főpolgármesteri ciklusban sajnos továbbra sem indul el vagy folytatódik semmilyen érdemi tervezési munka”.