Erre reagálva Puzsér a rádióműsorban „igen fájdalmasnak” nevezte, hogy így gondolkodik a PS TV egykori műsorvezetője, majd hozzátette: „Szeretném jelezni Ábrahám Róbertnek, ha nem lett volna felvilágosodás meg annak nyomán polgári forradalom, akkor ő a cigány származásával tőzeget szedhetne a lápon legfeljebb. Nem fideszes megmondóemberként adhatná el a felvilágosodás kritikáját, hanem a tőzegszedéshez szólhatna hozzá, ahhoz is nagyjából a gyerekeinek és a feleségének”.
„Eleve nem lenne szólásszabadság, meg véleménynyilvánítás szabadsága” – folytatta Puzsér, miközben műsorvezetőtársa megjegyezte, hogy ha nem lett volna felvilágosodás, akkor nekik is más foglalkozásuk lenne, „ha már el nem füstöltek volna”.
A blokk további részében – amelyet alább nézhet meg a 24. perctől – szóba kerül még Budaházy György és a strómanok is.