Vádat emeltek egy egy 21 éves patvarci férfival szemben, aki a portáján kigyulladt tűz oltása után a tűzoltók tömlőjét egy késsel átvágta – áll a Nógrád Vármegyei Főügyészség sajtóközleményében.
A vádirat szerint 2022 júliusának egyik éjszakáján a vádlott házának udvarán, egy domboldalba vájt pincében tűz ütött ki. A tüzet a helyszínre érkező tűzoltók igyekeztek megfékezni, eközben az ittas házigazda folyamatosan távozásra szólította fel őket. Miután a tűzoltók a tüzet eloltották, a tűzoltószerek néhány percig felügyelet nélkül maradtak a sötétben, a vádlott ekkor a magasnyomású tűzoltó tömlőt egy késsel megvágta.