Már a németek is ezt követelik: bűnhődjenek a Magyarországon kegyetlenkedők!
A Welt is beszámolt arról, hogy feladták magukat a budapesti antifa támadások elkövetői. A német lap olvasói ítéletet hirdettek.
Konok elmondta még, hogy látta a gazdagréti videót, ami „elég szörnyen nézett ki”, de nem tudja, hogy mi a kontextus.
A Magyar Hang vasárnapi műsorában, a Kötöttfogás Extrában soron kívül került szóba a múlt hét végén Budapesten lezajló Antifa-támadássorozat, mikor küllföldi – elsősorban német és olasz – szélsőbaloldaliak vettek célba az öltözetük alapján járókelőket, akiket aztán viperával ütöttek agyba-főbe.
Az esemény kapcsán az egykori Jobbik-képviselő, Pörzse Sándor felelevenítette egy régi élményét, amikor – még a régi Jobbik idején – Vona Gáborral tartott lakossági fórumot Londonban. Azaz csak tartott volna.
„Én később a londoni rendőröktől tudtam meg, hogy ez nem úgy van, hogy nagyon felhábordott családanyák kimennek tüntetni az utcára, hanem ezek nagy része fizetett provokátor. Tök érdekes volt, hogy a felszólalás után bekapcsolódtak a törökök és a lengyelek, hogy jönnek minket megvédeni, majd bekapcsolódott a Tottenham focicsapat Jewish Army nevű részlege. Erre persze bakapcsolódtak a West Ham-szurkolók is, akik utálják a Tottenhamet. És akkor egy ilyen egészen kicsi lakossági fórumból olyan rendőri készültség lett, hogy sorra álltak a rendőrautók, a színház pedig visszamondta az egészet” – mondta Pörzse, aki hosszan ecsetelte, hogyan verték szét a londoni zsaruk a felsorakozó antifákat. „Én még olyan rendőri fellépést nem láttam, pedig 2006-ot az utcán töltöttem” – tette hozzá.
Pörzse szerint a mostani is egy hasonló fizetett megmozdulás volt, mert ő nem tudja elképzelni, hogy valaki Nyugatról csak a balhéért idejönne.
„Én amikor fiatalabb és fürgébb voltam, sok ilyenben vettem részt. Nem fizetett emberek voltak. Ki fizetné őket? Orbán, Gyurcsány vagy a Soros?” – kérdezte Konok.
„Nem tudjuk, mi áll a mostani támadások mögött – folytatta a történész. Hozzátette: Magyarországon évente van egy náci seregszemle az állam elnéző passzitvitásától kísérve.
„Hú, akkor most jönnek a régi történetek. Én vettem részt olyan október 3-i berlini zavargásokban, ( a német egyesítés ünnepe-a szerk.) ahol volt koktél, barikád, tényleg olyan volt, mint a forradalom” – mesélte Konok.
Konok elmondta még, hogy látta a gazdagréti videót, ami „elég szörnyen nézett ki”, de nem tudja, hogy mi a kontextus.