Az ukrán csalók rengeteg magyar embert károsítanak meg

Már 169 ukrán gyanúsítottat azonosított be a rendőrség, vannak köztük irányítók, szervezők és strómanok is, akik a bűnszervezet pénzmosó tevékenységét segítik.

Az államtitkár szerint 2022-ben minden idők legszélesebb konzultációját folytatták le oktatásügyben.
A kormány elkötelezett, hogy minél nagyobb mértékben emelhesse a pedagógusok bérét – mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a közösségi oldalára feltöltött videójában hétfőn. Rétvári Bence felidézte, hogy 2022-ben minden idők legszélesebb konzultációját folytatták le oktatásügyben.
A pedagógusokat a nyár és az ősz folyamán kérdezték, ekkor 24, illetve 33 ezren küldték vissza válaszukat, a tél folyamán pedig csaknem 130 ezer szülő válaszolt az iskolával kapcsolatos kérdéssorra. Decemberben négyszáz pedagógussal és iskolaigazgatóval személyesen is egyeztettek, mindeközben folyamatosak voltak a tárgylások mind a köznevelési kerekasztal, mind a sztrájkbizottság ülésein – tette hozzá a politikus.
Rétvári Bence kiemelte: a kormány elkötelezett amellett, hogy minél nagyobb mértékben emelhesse a pedagógusok bérét, amihez nemcsak hazai, hanem európai uniós forrásokat is fel szeretnének használni. Ha ez megvalósul – mondta –, akkor 2023-ban nem 10, hanem 21 százalékos lesz a pedagógusbér-emelés, 2024-ben nem 10 hanem 25, 2025-ben pedig egy 29 százalékos béremelés valósulhat meg. Ezzel elérhető, hogy három év alatt 75 százalékos béremeléssel egy pedagógus átlagos fizetése 777 ezer forint legyen – tette hozzá az államtitkár.
(MTI)
Képek: Mandiner, Ficsor Márton