Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Csupán az ATV reagált a Transzparens Újságírásért Alapítvány kérdéseire.
A Transzparens Újságírásért Alapítvány kérdésekkel fordult több médiumhoz is, hogy megtudják, az elmúlt években érkezett-e hozzájuk bármilyen pénzügyi támogatás külföldről. Állításuk szerint a felkeresett médiumok közül egyedül az ATV válaszolt a kérdésekre érdemben. Ők azt írták, hogy nem kaptak külföldi forrást az elmúlt években, valamint leszögezték, hogy az ATV egy magyar tulajdonú magántelevízió, amely magyarországi hirdetésekből és előfizetői díjakból él.
Az alapítvány szerint azért jelentős a kérdés, mert ha Magyarországon jelentős számban megjelennek olyan médiaszereplők, amelyek a külföldi pénzügyi támogatásoknak köszönhetően életképesek csupán, erősen torzul a hazai médiapiac.
Az elmúlt napokban írtunk róla, hogy az európai baloldal finanszírozza a Nyugati Fény elnevezésű DK-közeli portált. Nem ez az első eset az elmúlt hónapokban, hogy a baloldali média finanszírozása mögött felsejlik a külföldi beavatkozás árnya. Nemrégiben járta be a magyar sajtót a hír, hogy a Telex amerikai pénzből indít Akadémiát.
Nyitókép: Transzparens Újságírásért Alapítvány