Sokatmondó fotó az EP-ben: Magyarországról vitáztak, a padsorok mégis árulkodóak
Tömött padsorok, végeláthatatlan tömeg – valahol biztos, de az Európai Parlament ülésén biztosan nem.
A volt jegybankelnök interjút adott, amelyben kifejtette, hogy szerinte miért övezi kiemelt figyelem.
Surányi György volt jegybankelnök interjút adott a Forbesnak, amelyben szó volt a jegybankelnökségről, az inflációról, a sikerről és az államcsődről. A jegybankelnökséggel kapcsolatban kifejtette, hogy „elállna a lélegzete”, ha valaki jegybankelnökként azzal hívta volna fel, hogy egy év alatt felezze meg az inflációt. Hozzátette, hogy „nincs jó helyzetben a magyar gazdaság. Ennek ellenére azt gondolom, hogy
Magyarország nincs abban a helyzetben, hogy reálisan pénzügyi csődről vagy államcsődről kelljen beszélni.
A legfontosabb mutató itt a nettó külföldi adósság szintje. Ha van olyan szám, ami az elmúlt tizenhárom évben, tehát 2009-től, már a Bajnai-kormány óta évről évre javul, az éppen a nettó külföldi adósságpozíció. Ez ma Magyarországon alacsony, olyan szinten van, ami lehetőséget ad arra, hogy egy ésszerű és bátor gazdaságpolitikai kiigazítás mentén ki tudjunk jönni abból a kedvezőtlen szituációból, amiben vagyunk.”
Surányi kifejtette, hogy szerinte azért övezi ekkora kiemelt figyelem s kritika, mert „valószínűleg túl sikeresek voltunk.” Ennek kapcsán érdemes megjegyezni, hogy Surányi és Bokros együtt dolgozták ki a Bokros-csomagot, amely a magyar társadalom tudatában ma is mint megosztó kiigazító intézkedés szerepel. Bevezetése példátlan életszínvonal-csökkenést eredményezett. Erről itt olvashat bővebben.
Nyitókép: Mandiner Archív